Село розташоване на лівому березі Південного Бугу. Сільраді підпорядковані села Березівка і Ташлик.

     У 60-80 рр. XX ст. у Чемерполі була розташована центральна садиба колгоспу ім.Куйбишева. Неподільні фонди колгоспу складали півтора мільйона крб. За досягнуті трудові успіхи 97 колгоспників нагороджено орденами і медалями СРСР.

   Село Чемерпіль засноване у вісімнадцятому столітті. Чемерпіль розміщено в долині річки Південний Буг. За переказами село заснував  кріпак Чемер,який втік від гноблення польського пана у південний степ України, який в той час був малозаселений. Вражений чудовою природою нашого краю,він заснував тут хутір. З поєднання двох слів  «Чемер»  та «поль»  утворилася назва села  Чемерполь, а пізніше - Чемерпіль. Всі інші  втікачі  вирушали на вільне поселення до Чемерука.Чемерполяни були надзвичайно волелюбними  та незалежними людьми, вони завжди намагалися не підкорятися насиллю.

    Перша письмова згадка датована 19 вересня (за новим стилем) 1783 року, часом освячення храму Чуда Архістратига Михаїла. На найвищому та найкращому місці було побудовано церкву, спочатку дерев’яну, а через сто років цегляну. Цеглу на будівництво церкви виготовляли неподалік місцевості, що мала назву Попова яма.  В 1949 році за рішенням Одеського облвиконкому храм було відібрано та згодом - зруйновано. Під час руйнування храму  були задіяні люди, над якими нависло прокляття: вони важко хворіли,або трагічно закінчували життя. Через їхні гріхи страждали рідні.  Нову церкву почали споруджувати в 1990 роках нині в здійснюється богослужіння.

      Відомо, що з невияснених причин с.Чемерпіль було передано у володіння  Станіслава Щенсного (Потоцького) та Софії Вітт, а в 1826 році їх син Мечислав Францішек Юзеф отримав свою частку з спадщини до якої ввійшло і село Чемерпіль. Пізніше, в 1863 році Потоцький продав село своїй племінниці  Марії Строгановій (Потоцькій). Потім село купило удільне відомство. До складу села входили поселення Ташлик та Березівка. В 1882 року вони відійшли до Саврані Одеської області. В 1873 році в с.Чемерпіль відкрито церковно- парафіяльну школу, а в 1910 земську школу.

      В червні 1920 року була утворена сільська рада. Першим головою був Самайчук Г.Ю. В 1929 році утворено перший колгосп,а через рік чотири колгоспи: «Червона нива», «Урожай», «Шевченко», «Шлях комуни». В 1993 році вони об’єдналися в два великі «Шевченка» та «Шлях комуни». У 1959 році чемерпільський колгосп імені Мікояна і березівський колгосп імені Жданова об’єднались в колективне господарство імені Куйбишева (КСП «Колос»). У своєму користуванні колгосп мав 3838 гектарів землі.

      У роки німецько-радянської війни на фронтах воювало 404 чоловіки, з них 200 - загинуло. Відповідно до зведення розвідувального штабу №70 станом на 20 годину 31 липня 1941 року гітлерівські війська захопили с.Чемерпіль. Село було пограбовано та розгромлено. Господарство було фактично зруйновано. Більше 130-ти осіб було вивезено в рабство. В визволені нашого села приймали участь війська 54 укріпленого району. Під час кривавих боїв на території нашого села загинули офіцери: старший лейтенант Чувашов Степан Спиридонович і лейтенант Спірідонов Григорій Тимофійович. Хоробрі воїни поховані в центрі с.Чемерпіль біля меморіалу загиблим воїнам.

    В селі народився та виріс Герой Радянського Союзу Гринчак Валерій Іванович, за успішне виконання інтернаціональної допомоги Демократичній Республіці Афганістан і проявленні при цьому мужності та героїзму його нагороджено орденом Леніна та медаллю  "Золота Зірка".

      Біля с.Ташлик знаходилася знаменита польська кам’яна  фортеця,яка була побудована для захисту від татарських та турецьких набігів.

      Існує версія, що назва села походить від слова «ташлик», що в перекладі з турецької мови означає "кам’яний".

      с.Березівка розташоване на плато лівого високого берега річки Південний Буг. Відомо, що тут розвивалася трипільська культура. Розкопки і дослідження проводилися біля Березовської ГЕС.  Площа древнього поселення становила всього десять гектарів землі. В 50-х роках минулого століття в селі Березівка було побудовано ГЕС. Довгий період діяв бурякопункт, до якого була підведена вузькоколійна залізниця.

   Наші предки займалися скотарством та землеробством. На території Чемерпільської сільської сільської ради виявлено поселення доби неоліту, трипільської культури та ранньословянської черняхівської культури.

      Нині на території ради функціонують: Будинок культури, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок «Пролісок», 2 ФАПи, 2 відділення поштового зв’язку, бібліотека, заклади торгівлі.

Гордістю Чемерпільської сільської ради є:

  • Гринчак Валерій Іванович - Герой Радянського Союзу, полковник у відставці;
  • Кобильчак Михайло Митрофанович (1918р. с.Чемерпіль - 2004р. м.Київ) - Герой Соціалістичної Праці, кавалер трьох орденів Леніна, Вітчизняної війни, Трудового Червоного Прапора, двох орденів Червоної Зірки. Обирався депутатом Верховної Ради СРСР і Верховної Ради УРСР кількох скликань. Працював першим секретарем обкому КПУ;
  • Сарахан Микола Микитович (1942р. с.Чемерпіль) - член Національної Спілки журналістів України, лауреат премії ім.Степана Руданського;
  • Мельник Степан Кирилович (1913р. с.Березівка - 1995р. м.Одеса ) - доктор історичних наук, завідуючий кафедрою історії Одеського державного університету.
  • Орлик Леонід Васильович (с.Березівка) - генерал-майор.
  • Андрієвська Марія Григорівна (с.Ташлик ) - кандидат фізико-математичних наук, доцент Київського національного державного університету імені Т.Г.Шевченка

_________________________